page contents
يكشنبه, ۰۶.۰۳.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

902امروزmod_vvisit_counter
2594دیروزmod_vvisit_counter
902این هفتهmod_vvisit_counter
17815هفته گذشتهmod_vvisit_counter
54574این ماهmod_vvisit_counter
55246ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6247911کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 29 مهمان حاضر
آی پی شما :: 54.159.85.193
 , 
امروز : 06 خرداد 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest از لایحه دفاتر پیشخوان دولت چه خبر؟!
از لایحه دفاتر پیشخوان دولت چه خبر؟! PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
يكشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۳

 

 

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: موضوع لایحه مربوط به دفاترپیشخوان خدمات  که قرار بود توسط دولت تهیه شود هنوز آماده نشده و قاعدتا بعد از آماده  شدن باید در دستور کار مجلس قرار گیرد.

 


به  گزارش پایگاه خبری پیشخوان دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات  (www.ictb.ir) محمدعلی پورمختار در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: بحث لایحه مربوط به دفاترپیشخوان خدمات دولت  که قرار بود توسط دولت تهیه شود هنوز آماده نشده و ظاهرا بنا بود در صورتی که دولت این لایحه را آماده نکند مجلس در این زمینه ورود کند اما همه این موضوعات در حالی است که به اعتقاد بنده، زمانی که مصوبه قانونی وجود دارد نیازی به این لایحه و یا طرح جدید نیست.


وی افزود: زمانی که مصوبه قانونی مربوط به واگذاری و برون سپاری خدمات وجود دارد نیازی به لایحه جدید نیست و از طرفی مصوبه مربوطه ، مصادیق  واگذاری خدمات را به عهده خود وزارتخانه ها و سازمان ها گذاشته است.


وی در عین حال تاکید کرد: سازمان ها و وزارتخانه ها برای رسیدن به امور و وظایف حاکمیتی خود باید ارائه خدمات خود به مردم را به دفاتر پیشخوان دولت واگذار کنند و به این موضوع با نگاهی مثبت نگاه کنند.


این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین عنوان کرد: طبیعی است نمایندگان مجلس نیز تا حدی می توانند در این زمینه دخالت کنند و بیشتر از آن نمی شود کاری کرد و مجلس نیز باید در بعد نظارتی عمل کند و برعملکرد سازمان ها و نحوه اجرای مصوبه قانونی مربوطه  نظارت کند .

 


* نگاه مثبتی به دفاتر پیشخوان دولت دارم


وی  در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه بنده به شخصه نگاه مثبتی به دفاتر پیشخوان دولت دارم گفت: بهتر است همه سازمان ها و وزارتخانه ها نیز به وجود دفاتر و فعالیت مفید آن ها نگاهی مثبت داشته باشند چون دفاتر در تسهیل خدمات رسانی به مردم نقش ارزشمندی دارند.

 

*بهتر است مجلس در حوزه قانونگذاری دولت را مجاز به واگذاری خدمات کند


به گفته وی،  بهتر است مجلس در حوزه قانونگذاری دولت را مجاز به واگذاری خدمات کند چرا که اگر صحبت از اجبار باشد  ممکن است  همکاری دولتی ها در این زمینه به حداقل برسد.


* دفاتر پیشخوان دولت ذیل اصل 44 قانون اساسی  تعریف می شوند


عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در مجلس دهم با تاکید بر اینکه دفاتر پیشخوان دولت ذیل اصل 44 قانون اساسی  تعریف می شوند، گفت: باید برای کمک به رونق دفاتر پیشخوان یکی از این دو راه حل را برگزید یعنی یا تعرفه ها را بالا برد و یا تعداد خدمات واگذار شده به آن ها را افزایش داد.


نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به اینکه سال هاست تعرفه بسیاری از خدمات دفاتر پیشخوان ثابت مانده است و رشد این تعرفه ها متناسب با شیب تورم نبوده، می توان به افزایش تعرفه ها به عنوان راه حلی موقت اندیشید اما راهکار بهتر و مطمئن تر که همزمان تعداد مراجعات مردم به دفاتر پیشخوان را نیز  افزایش خواهد داد، بالا بردن حجم خدماتی است که به دفاتر پیشخوان دولت واگذار می شود.

 

*نباید دولت را مقابل دفاتر پیشخوان قرار داد


رییس پیشین کمیسیون اصل نود مجلس با تاکید بر اینکه نباید دولت را مقابل دفاتر پیشخوان قرار داد، تصریح کرد: در حوزه قانونگذاری، مجلس تا جایی که ممکن بوده به نفع دفاتر پیشخوان دولت ورود کرده است و مصوباتی داریم که سازمان های دولتی را مجاز به واگذاری خدمات می کند اما به دلیل اینکه تعریف ها از تصدی گری شفاف نیست نباید از اجبار استفاده کرد، چون در آن صورت  اگر دولت بخواهد می تواند با تعریف حداقلی از تصدی گری، زیر بار  مصادیق کمتری برای خدمات قابل برون سپاری برود و  واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت را محدود کند.


انتهای پیام

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری