page contents
يكشنبه, ۰۶.۰۳.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

909امروزmod_vvisit_counter
2594دیروزmod_vvisit_counter
909این هفتهmod_vvisit_counter
17815هفته گذشتهmod_vvisit_counter
54581این ماهmod_vvisit_counter
55246ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6247918کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 36 مهمان حاضر
آی پی شما :: 54.159.85.193
 , 
امروز : 06 خرداد 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest تاکید نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس به ارائه لایحه دفاتر پیشخوان از سوی دولت
تاکید نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس به ارائه لایحه دفاتر پیشخوان از سوی دولت PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۲

 

نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با بازگشایی مجلس در سال جدید به موضوع دفاتر پیشخوان رسیدگی خواهیم کرد بر ضرورت بررسی دوباره طرح  ادغام دفاتر پیشخوان با دفاتر پلیس +10 و یا دفاتر موازی تاکید کرد و در عین حال به  برخی سازمان ها پیشنهاد داد که دست از تعصب برداشته و با دفاتر پیشخوان همکاری کنند.

 

 

به  گزارش پایگاه خبری پیشخوان دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات  (www.ictb.ir) علی رستمیان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: در رابطه با دفاتر پیشخوان دولت قرار بر این است که لایحه ای از سوی دولت و مجموعه های مرتبط تهیه شده و ارائه شود تا مورد بررسی قرار گیرد، چون یکی از اهداف مهم ایجاد دفاتر پیشخوان ، کاهش تصدی گری دولت بود که در حال حاضر شاهدیم  در بسیاری از خدمات هم چنان تصدی گری دولت حفظ شده و نه تنها کاهش نیافته بلکه بار اضافی بر دوش دولتی هاست  و  این موضوع در لایحه ای که قرار است ارائه شود مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

وی افزود: بر اساس ماده 46  قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران،  کلیه دستگاههای اجرایی موظف بودند   تا پایان برنامه کلیه خدمات قابل ارائه در خارج از محیط اداری خود را به دفاتر پیشخوان خدمات دولت واگذار کنند که متاسفانه در پایان برنامه شاهدیم که این کار به طور ناقص انجام شده است.

 

رستمیان با بیان اینکه این قانون به طور کامل تحقق نیافت گفت: قرار بود خدمات سازمان ها و وزاتخانه های دولتی به بخش خصوصی احصا شود که این امر صورت نگرفت،  به همین دلیل این موضوع را منوط به ارائه لایحه ای از سوی دولت  کردیم تا در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند  و  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید در این راستا برنامه ریزی کنند.

 

*منتظر نظرات دولت درباره دفاترپیشخوان دولت هستیم


این نماینده مجلس در عین حال تاکید کرد: حالا منتظر دریافت نظرات و لایحه مربوطه دفاتر از سوی دولت هستیم و چنانچه دولت این لایحه را ندهد، مجلس و کمیسیون های مربوطه وارد شده و طرح جدیدی ارائه می دهند، چون موضوع دفاتر از اولویت هایی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا مشکلات آن ها حل شود.

 

نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار کرد: مدیران دفاترپیشخوان  با سرمایه شخصی آغاز به کار کردند و با این امید که بتوانند خدمات سازمان ها را به مردم ارائه دهند به این بخش وارد شدند اما شاهدیم که با مشکلات زیادی روبرو هستند و علیرغم هزینه های زیادی که دارند اما درآمد چندانی ندارند و از سویی سازمان ها نیز خدماتشان را به آن ها  ارائه نمی دهند  و بسیاری از آن ها در معرض ورشکستگی قرار داشته و یا تعطیل شده اند و این جای تاسف دارد.

 

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به مشکلات  زیادی که دفاتر پیشخوان دولت دارند باید هر چه زودتر به چالش های آن ها پایان داد و چنانچه دولت لایحه مربوطه را ارائه ندهد خودمان در این زمینه به سرعت وارد شده و طرح مربوط به دفاتر پیشخوان دولت را ارائه خواهیم داد و با بازگشایی مجلس در سال جدید به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد.

 

*موضوع دفاتر به سال جدید موکول شد


رستمیان در عین حال تصریح کرد: با توجه به اینکه در این روزهای پایانی سال درگیر بودجه بودیم، موضوع دفاتر به سال جدید موکول شد .

 

 

*بررسی دوباره ادغام دفاتر پیشخوان با دفاتر پلیس +10 و یا دفاتر موازی

این نماینده مجلس همچنین درباره  طرح ادغام دفاتر پیشخوان دولت با دفاتر پلیس +10 و یا دفاتر دیگرتوضیح داد: موضوع ادغام به دلیل حساسیت و اهمیت بالای آن دوباره مورد بررسی قرار می گیرد و کاری تخصصی محسوب می شود.


نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  در عین حال بیان کرد: سازمان ها و مراکزی که اقدام به تاسیس دفاتری کرده اند که خدماتشان را ارائه می دهد باید توجیه و دلایل منطقی خود را برای این موضوع عنوان کنند و در غیر این صورت بهتر است  دست از تعصب خود برداشته و بگذارند که دفاتری که ایجاد کرده اند  با دفاتر پیشخوان دولت ادغام شود.

 

انتهای پیام

آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۸
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری