page contents
يكشنبه, ۰۶.۰۳.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

935امروزmod_vvisit_counter
2594دیروزmod_vvisit_counter
935این هفتهmod_vvisit_counter
17815هفته گذشتهmod_vvisit_counter
54607این ماهmod_vvisit_counter
55246ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6247944کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 57 مهمان, 1 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.159.85.193
 , 
امروز : 06 خرداد 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest از هیچ گونه تلاشی برای حمایت از دفاترپیشخوان دریغ نخواهم کرد
از هیچ گونه تلاشی برای حمایت از دفاترپیشخوان دریغ نخواهم کرد PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۰

 

 

یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از به تعویق افتادن بررسی موضوعات مرتبط با دفاتر پیشخوان دولت در روزهای پایانی سال به دلیل تمرکز مجلس بر روی مباحث لایحه بودجه سال 96 خبر داد.

 

 

 


به  گزارش پایگاه خبری پیشخوان دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات  (www.ictb.ir) محمدباقر سعادت در گفت و گو با خبرنگار ما با اعلام این مطلب اظهار کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس به طور خاص به موضوع دفاتر پیشخوان دولت رسیدگی می کند و به دلیل فرصت کم باقیمانده تا پایان سال زمانی برای رسیدگی به این موضوع باقی نمی ماند و  همه موارد به بعد از تعطیلات نوروز یعنی سال آینده موکول می شود.

 

*نمایندگان مجلس مدافع حقوق دفاتر پیشخوان دولت هستند

وی تاکید کرد: بنده این نوید را به همه دفاتر پیشخوان دولت می دهم که  در سال آینده و به محض اینکه این موضوع در صحن علنی مجلس مطرح شود از هیچ حمایتی دریغ نخواهم کرد و نمایندگان مجلس مدافع حقوق دفاتر هستند و از آن ها حمایت خواهیم کرد.

 

وی در عین حال بیان کرد: خوشبختانه در برنامه ششم توسعه ضمانت اجرایی محکم تری برای واگذاری خدمات سازمان های دولتی به دفاتر پیشخوان خدمات دولت در نظر گرفته شده است .

 

این نماینده مجلس  ادامه داد: ما در مجلس شورای اسلامی همواره به این موضوع تاکید می کنیم که دولت باید در  جهت چابک سازی گام بردارد و سازمان های دولتی خدمات خود را به این دفاتر  واگذار کنند.

 

*کمیسیون اجتماعی مجلس همیشه پیگیر حقوق دفاتر پیشخوان دولت است


وی با بیان اینکه  کمیسیون اجتماعی مجلس همیشه پیگیر حقوق دفاتر پیشخوان دولت بوده و هست اظهار کرد: این کمیسیون برنامه هایی در این زمینه دارد که به سال آینده موکول می شود، سال جدید نوید  بخش روزهای خوبی برای دفاتر خواهد بود و ما نیز در مجلس شورای اسلامی از آن ها حمایت می کنیم.

 


*ضرورت تقویت دفاتر پیشخوان دولت


این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین در بخشی از سخنان خود عنوان کرد: دفاتر پیشخوان دولت در راستای رسیدن به اهداف دولت الکترونیکی  و تسهیل دسترسی مردم به خدمات سازمان ها و وزارتخانه ها ایجاد شدند  و بر اساس مصوبه قانونی همه سازمان ها و مراکز دولتی در راستای کوچک سازی دولت و تقویت بخش خصوصی باید خدمات خود را برای ارائه به مردم به دفاتر واگذار کنند که البته بعضی از سازمان ها این کار را انجام ندادند.

 


سعادت ادامه داد: البته باید به این موضوع نیز اشاره کنم که برخی از خدمات را نمی شود به دفاتر واگذار کرد که باید در مورد جزییات آن ها بررسی شود و امیدواریم  در سال آینده بیشتر بتوانیم در این زمینه در مجلس صحبت کنیم.

 

*ایجاد دفاتر پیشخوان دولت ایده بسیار خوبی بود


وی  با بیان اینکه ایجاد دفاتر پیشخوان دولت ایده بسیار خوبی بود بر ضرورت توسعه آن ها تاکید کرده و گفت: ایجاد این دفاتر موجب افزایش اشتغال در برخی از مناطق و نیز افزایش رضایتمندی مردم و سهولت دسترسی به امور اداری می شود که این موضوع به ویژه در  روستاها بیشتر به چشم می آید .

گفتنی است؛ قانون پنجم توسعه کشور که  مسیر توسعه کشور بین سال های 1394 تا 1390 را تعیین کرده بود علیرغم تمدید یکساله آن تا پایان سال جاری، در روزهای واپسینش، هنوز بسیاری از بندهای اجرا نشده و یا ناقص دارد که در این میان جزء  «2» بند «ج»  ماده 46  این قانون که مرتبط با دفاتر پیشخوان خدمات دولت است، جای خود دارد!


موضوعی که در ابتدای امر با هدف چابک سازی دولت و تقویت بخش خصوصی مطرح شد و بر اساس آن تصمیم بر این شد که سازمان های دولتی با هدف سبک سازی کار دولت برخی از خدماتی که قابل ارائه توسط بخش خصوصی بود را به این بخش واگذار کنند تا از مراجعه مردم به سازمان ها جلوگیری شود و این دفاتر حلقه ارتباطی میان دولت و مردم باشند؛اینک چند سال گذشته و تنها برخی از سازمان ها به این مصوبه توجه کرده اند و سایر سازمان ها به دلایلی چون از دست دادن بودجه و نیز سایر منافع از این واگذاری خودداری می کنند.


انتهای پیام

آخرین به روز رسانی در جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۹
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری