page contents
يكشنبه, ۰۶.۰۳.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

932امروزmod_vvisit_counter
2594دیروزmod_vvisit_counter
932این هفتهmod_vvisit_counter
17815هفته گذشتهmod_vvisit_counter
54604این ماهmod_vvisit_counter
55246ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6247941کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 56 مهمان, 1 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.159.85.193
 , 
امروز : 06 خرداد 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest تاکید نماینده مجلس برای محرومیت زدایی مناطق محروم از طریق دفاتر
تاکید نماینده مجلس برای محرومیت زدایی مناطق محروم از طریق دفاتر PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۰

محرومیت فقر جنوب کرمان

 

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به اینکه پیگیری برای رفع مشکلات وکمک به تامین نیازهای مردم در مناطق محروم دغدغه اصلی ام  برای حضور در کمیسیون اجتماعی مجلس بود اکنون به جرات می توانم ادعا کنم  یکی از مصادیقی که به رفع محرومیت و حل مشکلات مردم این مناطق کمک می کند، همین حضور دفاتر پیشخوان دولت است.

 

 

 


به  گزارش پایگاه خبری پیشخوان دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات( WWW.ICTB.IR) دفاتر پیشخوان دولت توانسته اند به آسانی تعداد قابل توجهی از جوانان تحصیلکرده و جویای کار را به خود جذب کنند؛ استخدام در دفاتر پیشخوان دولت گیر و دار چندان اداری ندارد و برای مشغول شدن در آن نیازی به طی مراحل سخت گزینش نیست،لذا جذب جوانان در آن راحت تر است.


به گفته مجلسی ها، دولت و مجلس باید دست به دست هم دهند تا  دفاتر به مهره ای توانمند در انجام امور مردم تبدیل شوند و بار مسئولیت و پر هزینه تصدی گری را  از دوش دولت بر دارند؛  برای رسیدن به این چشم انداز به کار کارشناسی در مجلس و دولت نیاز است.


یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: همانگونه که استانداری ها درباره یک کارخانه مورد حمایت خود بخشنامه صادرکرده و اعلام می کند برای حفظ تولید ملی و بقای کارخانه ، اداره ها باید از آن خرید کنند؛ ضروری است درباره دفاتر پیشخوان دولت که هم در اشتغالزایی نقش دارند و هم در تقویت بخش خصوصی، نیز چنین اقدامات پشتیبانی کننده ای صورت گیرد.

 


علی کرد اظهار کرد: دولت باید لایحه هایی را به مجلس بیاورد که در راستای کوچک شدن بدنه خود باشد و در مقابل، مجلس از قدرت قانونگذاری و اهرم نظارتی خود برای خروج خدمات از دولت استفاده کند.

 


وی با بیان اینکه دفاتر پیشخوان دولت را باید به شکل واقعی خصوصی کرد گفت:علاوه بر اینکه تصدی گری خدمات از سوی دولت اشتباه و به زیان سلامت اقتصادی جامعه است قطعا در فضای رقابتی بخش خصوصی این خدمات را با کیفیت بهتری به مردم ارائه خواهد کرد.


کرد همچنین  تاکید کرد: در عین حال باید بدانیم که اکنون مسئول اصلی حمایت از دفاتر پیشخوان، وزارت ارتباطات است و برنامه های جامع و کارشناسی این وزاتخانه برای توسعه و رونق دفاتر پیشخوان ضروری است.

 


اما از سال 88 موضوع تعیین تکلیف دفاتر پیشخوان دولت در مجلس مطرح بود و از همان زمان لایحه با این محتوا که تمام خدمات سازمان ها و ادارات دولتی باید به دفاتر پیشخوان دولت به عنوان بخش خصوصی سپرده شود واصل شد اما به دلایل متعددی این مسئله تا کنون به سرانجام نرسیده است؛ به گفته یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، دستهای پنهانی اجازه ندادند این پرونده در سیر قانونی خود قرار گیرد اما اکنون عزم کمیسیون اجتماعی در به سرانجام رسیدن این ماجرا جدی است و بدون شک  با نهایی شدن این پرونده در استانها، بخش های مختلف و  کارگروه های تخصصی هر کدام تعیین می کنند که ظرفیت هر منطقه و استان برای ارائه خدمات به دفاتر پیشخوان دولت چقدر است و با  یک پایش بومی مشخص می شود که در هر شهر و روستایی دفاتر پیشخوان دولت باید چه خدماتی را در دست داشته باشند.

 


گفتنی است؛  دفاتر پیشخوان دولت از ضروریات کوچک شدن دولت و اجرای اصل 44 قانون اساسی هستند که راه اندازی این دفاتر هم در ایجاد اشتغال موثر بوده اند و هم در انجام امور مردم در شهرهای کوچک و بزرگ  نقش پررنگی داشته اند.


انتهای پیام

آخرین به روز رسانی در جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۲
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری