06:42:08 - 16.08.2022

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید


logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

32امروزmod_vvisit_counter
0دیروزmod_vvisit_counter
32این هفتهmod_vvisit_counter
0هفته گذشتهmod_vvisit_counter
32این ماهmod_vvisit_counter
0ماه گذشتهmod_vvisit_counter
7225452کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 32 مهمان حاضر
آی پی شما :: 44.200.175.255
 , 
امروز : 25 مرداد 1401
صفحه اصلي Section Blog Latest نمايندگان تازه نفس پی گير قانونگريزی سازمانها در پيشخوان دولت
نمايندگان تازه نفس پی گير قانونگريزی سازمانها در پيشخوان دولت PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدير   
دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۵

ictb.ir - نمايندگان تازه نفس مجلس پی گير قانونگريزی سازمانها درباره دفاتر پيشخوان خدمات دولت خواهند بود.

کميسيون اجتماعی مجلس دهم مدافع مصوبات قانونی درباره دفاتر پيشخوان خواهد بود عضو هيئت رييسه کميسيون اجتماعی مجلس تاکيد کرد: آن گونه که قانونگدار پيش بينی کرده است٬ دفاتر پيشخوان دولت راهی امن برای دسترسی سريع به خدمات دولتی و غير دولتی سازمانها و نهادهای مختلف است و به همين دليل توسعه آن بايد در دستور کار دولت و نهادهای مرتبط قرار گيرد و هرگونه کم کاری دراين زمينه قابل اغماض نخواهد بود.

روح الله بابايی صالح٬ در گفت و گو با خبرنگار پايگاه تحليلی خبری پيشخوان خدمات دولت عمومی و غيردولتی گفت: فلسفه وجودی دفاتر پيشخوان٬ درراستای منافع ملت و همچنين سازمانهای مختلف است تا با خدمات دوسويه ٬ باری از دوش مردم و دولت بردارند.

وی افزود: با انگيزه ای که من در بهارستانی ها می بينم٬ نمايندگان تازه نفس مجلس دهم٬ قطعا پی گير قانون گريزی برخی سازمانها در مواجهه با دفاتر پيشخوان دولت خواهند بود.

نماينده بويين زهرا و آوج با بيان اينکه پيشرفت علم٬ دنيا را درمعرض دستاوردهايی قرار می دهد که توقع هرروزه جهان را از خدمات تکنولژی بالا می برد٬ تاکيد کرد: ديگر نمی توان با روشهای سنتی و تاريخ مصرف گذشته مردم را برای هميشه از مجموعه های مختلف راضی نگه داشت.

بابايی در عين حال بيان کرد: با توجه به اين سرعت نجومی پيشرفت و دسترسی به منابع و اطلاعات نبايد از مردم انتظار داشت که همه خدمات را با مراجعه حضوری و طی مراحل طولانی بروکراتيک در سازمانهای مختلف دريافت کنند و لازم است که روشهای جايگزين مناسبی برای بالا و پايين رفتن مردم در ادارات پيدا کرد.

*دفاتر پيشخوان دولت راهی امن برای دسترسی سريع به خدمات است

وی در ادامه تاکيد کرد: اکنون در شهرهای کوچک و بزرگ دفاتر پيشخوان دولت شناخته شده هستند ٬ حتی در روستاهای بزرگ نيز مردم ضرورت وجود دفاتر پيشخوان را لمس کرده اند و اگر مشکلی در شناخت دفاتر پيشخوان وجود داشته باشد احتمالا مربوط به روستاهای کوچک و دورافت اده خواهد بود.

*دفاتر پيشخوان حتی می توانند روند مهاجرت از روستاها را کند کنند

نمايينده بويين زهرا و آوج گفت: اتفاقا مردم همين روستاهای کوچک و دورافتاده هستند که لازم است برنامه جامعی برای معرفی دفاتر پيشخوان دولت به آنها داشت تا ساکنان آنها مجبور نباشند برای انجام کوچکترين کارهای اداری٬ شغل و محل زندگی خود را رها کنند و راهی شهرهای بزرگ و پايتخت شوند.

وی در ادامه گفت: با گسترش خدمات اين دفاتردرمناطق مختلف٬ شايد اين ذهنيت که روستاييان از هرگونه خدمات و امکاناتی فاصله دارند٬ کم رنگ تر شود و بر روی نرخ مهاجرت نيز تاثير گذار باشد. بابايی با تعريف رسالت رسانه ها دراين زمينه گفت: قطعا صداو سيما٬ روزنامه ها٬ جرايد٬ سايت های کوچک و بزرگ و حتی شبکه های اجتماعی هرکدام می توانند نقش به سزايی در شناخته شدن هرچه بيشتر دفاتر پيشخوان دولت داشته باشند.

*عملکرد سالهای اخير دفاتر پيشخوان دولت نمره قبولی خواهند گرفت

بابايی با اشاره به اينکه تاکنون گزارشی منفی از عملکرد دفاتر پيشخوان دولت نداشته است٬ گفت: با حضور در کميسيون اجتماعی مجلس می توان در آينده آمار دقيق تری در اين زمينه ارائه داد٬ اما آنچه که تا کنون به عنوان يک شهروند با آن برخورد داشته ام باعث شده که بگويم عملکرد سالهای اخير دفاتر پيشخوان دولت در حوزه های مختلف نمره قبولی است.

وی همچنين گفت: چشم انداز روشنی دارم که می تواند ما را اميدوار کند پس از اين نيز دفاتر پيشخوان دولت بتوانند خدمات هرچه بيشترو ارزنده تری را به مردم ارائه دهند.

عضو کميسيون اجتماعی مجلس در عين حال تاکيد کرد: اينترنت و تکنولوژی می توانند دو روی متفاوت برای چنين موسساتی داشته باشند و اين دفاتر همچون گذشته بايد به دنبال راهی برای همگام ماندن با اين سير اينترنتی شدن پيدا کنند تا گسترش دسترسی مردم به اينترنت نه تنها رقيب آنها نشود که برعکس به تقويت بنيه شان بيانجامند.

*دست حمايتگر دولت نبايد از دفاتر پيشخوان برداشته شود

بابايی در ادامه گفت: برخی مشکلات در خدمات پيشخوان می تواند منشاء داخلی داشته باشد اما قطعا در حوزه های قابل توجهی نيز مشکلات بيرونی بر روند مثبت فعاليت اين دفاتر سايه افکنده است.

عضو هيئت رييسه کميسيون اجتماعی درباره تعامل دولت و دفاتر پيشخوان توضيح داد: اگر حمايت نسبی دولت از دفاتر پيشخوان نبود٬ اکنون اين موسسه در اين جايگاه قابل قبول و اعتماد قرار نداشت٬ اما نمی توانيم ادعا کنيم که پشتيبانی دولتی ها از دفاتر پيشخوان همه جانبه و بی نقص بوده است.

وی در ادامه تاکيد کرد: قطعا مانند بسياری از عرصه ها با توجه به نفوذ و توانمندی دولت٬ برای گسترش و توسعه دفاتر پيشخوان٬ نبايد دست حمايتگر دولت از اين موسسه برداشته شود.

*کميسيون اجتماعی مجلس دهم مدافع مصوبات قانونی درباره دفاتر پيشخوان خواهد بود

نماينده مردم بويين زهرا و آوج در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به تازه کار بودن کميسيون اجتماعی گفت: مجلس دهمی ها و به تبع آن اعضای کميسيون اجتماعی٬ تازه در حال آشنايی با همدگير هستند اما من به عنوان عضوی از اين مجلس و کميسيون می گويم که اراده و انگيزه قوی ای به ويژه در نمايندگان تازه نفس مجلس برای پی گيری هر گزارشی از قانونگريزی وجود دارد .

وی در باره تخلف برخی سازمانها در واگذاری خدمات به دفاتر پيشخوان دولت نيز گفت: با اراده ای که من در بهارستانی های مجلس دهم می بينم قطعا گزارشهای مربوط به تخلفات اين سازمانها با جديت مورد پيگرد قرار خواهد گرفت و پس از محرز شدن موارد عدم پايبندی به قانون در راستای وظيفه نظارتی مجلس با آن برخورد خواهد شد.

بابايی در پایان تاکيد کرد: حتی اگر لازم باشد متخلفين از هر دستگاه و سازمانی که باشند پس از شناسايی و يقين در تخلف٬ به افکار عمومی معرفی خواهند شد.

انتهای پيام

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری