page contents
يكشنبه, ۰۶.۰۳.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

985امروزmod_vvisit_counter
2594دیروزmod_vvisit_counter
985این هفتهmod_vvisit_counter
17815هفته گذشتهmod_vvisit_counter
54657این ماهmod_vvisit_counter
55246ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6247994کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 76 مهمان, 4 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.159.85.193
 , 
امروز : 06 خرداد 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest فراخوان واحدهای کسب بدون پروانه ی کشور
فراخوان واحدهای کسب بدون پروانه ی کشور PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدير   
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۳۷

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است. (متن مصوبه در ادامه مطلب...)
چنانچه واحدهای مشمول جریمه موفق به اخذ پروانه کسب دایم شوند، دستگاه های اعمال کننده جرایم موظفند دریافت جریمه از این واحدها را متوقف کنند. مراجع صادر کننده پروانه باید تصویر پروانه های صادر شده را به دستگاه های اعمال کننده جرایم ارسال کنند. دستگاه های اجرایی ذیربط موظفند؛ در سال های سوم، چهارم و پنجم برنامه پنج ساله پنجم توسعه، به ترتیب معادل 50درصد، 75 درصد و 100درصد نرخ های مالیات و یا تعرفه مصوب را به عنوان جریمه وصول و به حساب درآمدهای عمومی کشور نزد خزانه داری واریز کنند. همچنین اتحادیه های صنفی با همکاری مجامع امور صنفی در هر شهرستان موظف به شناسایی واحدهای فاقد پروانه کسب و معرفی آنها به دستگاه های اعمال کننده جرایم و کارگروه های ساماندهی صنوف فاقد پروانه هستند. در صورتی که واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب ظرف مدت یاد شده در ماده (4) این آئین نامه اقدام به اخذ پروانه کسب موقت نکنند و یا پس از انقضای پروانه کسب موقت موفق به تبدیل آن به پروانه دایم نشوند، مراجع صدور پروانه کسب موظف به معرفی این واحدها به دستگاه های اعمال کننده جرایم برای اخذ جرایم مقرر در ماده (8) این آئین نامه هستند. بر اساس این مصوبه، شرایط و مدارک لازم برای صدور پروانه کسب موقت توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت تعیین می شود و در صورت عدم تبدیل پروانه کسب موقت به دایم، هیچگونه حقوق مکتسبه ای برای دارندگان پروانه کسب موقت ایجاد نخواهد شد.
همچنین در خصوص واحدهای صنفی که تا پایان مهلت تعیین شده در این ماده برای تشکیل پرونده اقدام کنند، رعایت ضوابط داخلی اتحادیه ها از جمله حدود و سقف مجاز برای هر واحد صنفی الزامی نیست.
بر این اساس، واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب موظفند ظرف شش ماه از ابلاغ این آیین نامه و اعلام فراخوان توسط شورای اصناف و دستگاه های ذی ربط به مراجع صدور پروانه کسب مراجعه و با تسلیم تقاضای کتبی و ارائه مدارک لازم برای اخذ پروانه کسب اقدام کنند. مراجع صدور پروانه کسب موظفند؛ در صورت احراز شرایط اخذ پروانه دایم به منظور صدور پروانه کسب دایم و در غیر اینصورت بر اساس شرایط مقرر در ماده (5) این آئین نامه، پروانه کسب موقت صادر کنند.
همچنین شورای اصناف کشور و مجامع امور صنفی موظفند؛ از تاریخ ابلاغ این آئین نامه ظرف 3 ماه از طریق صدا و سیما، روزنامه های کثیرالانتشار، درگاه رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت و یا ارسال دعوتنامه برای فراخوان متحد الشکل واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب برای دریافت پروانه از مراجع صدور پروانه کسب اقدام کنند. در این فراخوان باید آخرین مهلت مراجعه به منظور دریافت پروانه کسب مورد تاکید قرار گیرد.
کارگروه ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب در مرکز شامل؛ معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت (رئیس)، دبیر هیئت عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور(دبیر ستاد)، نماینده تام الاختیار وزارت کشور، نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نماینده تام الاختیار وزارت نیرو، نماینده تام الاختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نماینده تام الاختیار سازمان امور مالیاتی، مدیریت نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی، رئیس شورای اصناف و کارگروه ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب در استان شامل؛ رئیس واحد استانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، (رئیس)، رئیس واحد اماکن عمومی ناحیه انتظامی استان، نمایندگان دستگاه های اعمال کننده جرائم و ترکیب کارگروه ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب در شهرستان شامل؛ رئیس واحد شهرستانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، (رئیس)، رئیس واحد اماکن عمومی منطقه انتظامی شهرستان، نمایندگان دستگاه های اعمال کننده جرائم و رئیس مجمع امور صنفی شهرستان است.
بر این اساس، به منظور هماهنگی، هدایت و نظارت بر حسن اجرای این آئین نامه، ستاد ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب در مرکز، استان و شهرستان متشکل از 3 کارگروه دایر می شود.
هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد بند "ب" ماده (101) قانون برنامه 5 ساله پنجم توسعه مصوب 1389آئین نامه اجرایی بند "ب" ماده (101) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه را تصویب کرد.
با موافقت دولت و در راستای هماهنگی، هدایت و نظارت بر واحدهای صنفی و ساماندهی بازار کالاها، واحدهاى صنفى فاقد پروانه کسب مکلف به دریافت پروانه شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر، با ابلاغ آئین نامه ای از سوی معاون اول رئیس جمهور؛ واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب موظفند ظرف 6 ماه از ابلاغ این آئین نامه و اعلام فراخوان توسط شورای اصناف و دستگاه های ذیربط به مراجع صدور پروانه کسب مراجعه و با تسلیم تقاضای کتبی و ارائه مدارک لازم برای اخذ پروانه کسب اقدام کنند.آئین نامه مهلت 6 ماهه واحدهای صنفی فاقد پروانه جهت ارائه تقاضا و دریافت مجوز از سوی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.واحدهاى صنفى فاقد مجوز مکلف به دریافت پروانه شدندبا تصویب دولت ؛

آخرین به روز رسانی در سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۰۳
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری