page contents
شنبه, ۲۶.۰۸.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

 

 

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

175امروزmod_vvisit_counter
811دیروزmod_vvisit_counter
10693این هفتهmod_vvisit_counter
8387هفته گذشتهmod_vvisit_counter
24519این ماهmod_vvisit_counter
49248ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6541434کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 6 مهمان حاضر
آی پی شما :: 54.147.142.16
 , 
امروز : 26 آبان 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest راه اندازي10 هزار دفتر آي‌سي‌تي روستايي براي تحقق دولت الكترونيك
راه اندازي10 هزار دفتر آي‌سي‌تي روستايي براي تحقق دولت الكترونيك PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدير   
يكشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۸۸ ساعت ۰۷:۵۷
 
خبرگزاري فارس: عضو هيات مديره شركت مخابرات هدف از تشكيل دفاتر خدمات روستايي اجراي عدالت اجتماعي و تحقق دولت الكترونيك دانست و گفت:تا كنون 8 هزارو 700 دفتر آي سي تي روستايي راه‌اندازي شده كه تا پايان امسال به 10 هزار واحد خواهد رسيد.
ناصريوسف‌پور در نشست مطبوعاتي عصر امروز درباره وضعيت دفاتر خدماتي آي‌سي‌تي روستايي اظهار داشت: ايجاد دفاتر فناوري اطلاعات در برنامه 5 ساله چهارم توسعه جزء تكاليف وزارت ارتباطات ديده شده بود و بر اين اساس در حال حاضر 10 هزار دفتر خدمات آي‌تي‌سي آماده بهره‌برداري است.  وي افزود: در راستاي عدالت محوري و بهره‌مندي روستا‌ها از ارتباطات و فناوري اطلاعات مقرر شد تا 10 هزار دفتر خدماتي احداث شود و بر اساس هماهنگي‌هاي لازم اين دفاتر به كمك شركت پست، پست‌بانك و شركت مخابرات ايران اقدامات لازم براي تشكيل آنها را عملياتي كردند.
عضو هيات مديره شركت مخابرات ايران هدف از تشكيل اين دفاتر را تحقق عدالت اجتماعي و دولت الكترونيك دانست و گفت: تا پايان سال 85، دو هزار، 3 هزارو 100 دفتر تا سال 86 و 3 هزارو 100 دفتر نيز تا پايان سال 87 احداث و در سال جاري نيز حدود 200 دفتر به افزوده شده كه تا كنون 8 هزارو 700 تا راه‌اندازي شده است.
يوسف‌پور با اشاره به اينكه در تلاش هستيم تا پايان سال 88 تعداد اين دفاتر را به 10 هزارتا برسانيم، اضافه كرد: عدالت اجتماعي و ارائه امكانات شهري به روستا‌ها، تحقق دولت الكترونيك، جلوگيري از تردد بي‌مورد به شهر‌ها، ايجاد اشتغال مستقيم و غير مستقيم، ارائه خدمات اطلاعاتي و استفاده از امكانات بانك‌هاي مهم كشور از جمله سرويس‌هاي است كه در اين دفاتر ارائه مي‌شود.
وي ادامه داد: از ديگركار‌هايي كه دفاتر خدماتي روستايي ارائه مي‌دهند، در دسترس قرار دادن اطلاعات براي عموم مردم از جمله اينترنت و ديتا، كاهش‌هزينه رفت‌وآمد، صرفه جويي در وقت و جلوگيري از ازدحام مردم در شهر‌ها است.
مجري طرح NGN خاطر نشان كرد: براي احداث هر دفتر حدود 20 ميليون هزينه سرمايه در نظر گرفته شده است، هر دفتر 700 هزار تومان هزينه جاري دارد و تا وقتي كه دفاتر آي‌سي‌تي روستايي به خود كفايي برسند اين هزينه‌ها را وزارت ارتباطات تآمين مي‌كند.
يوسف‌پور تصريح كرد: اميدواريم با ارائه امكانات شركت پست، پست بانك و شركت مخابرات ساير دستگاه‌ها را در اين امر شريك كنيم تا از اين طريق به ارتقاء درآمد دفاتر كمك كنيم.
عضو هيآت مديره شركت مخابرات گفت: در حال حاضر يك ميليون و 400 هزار حساب بانكي در اين دفاتر افتتاح شده و حدود 130 ميليارد تومان نقدينگي از طرف روستاييان ايجاد شده است كه 80 درصد اين ميزان را مي‌توان تسهيلات ارائه كرد.
وي خاطر نشان كرد: اين دفاتر براي ارائه خدمات خود با شبكه آب منطقه‌اي، بيمه و خدمات درماني براي تعويض دفترچه، بنياد مسكن و شهر كتاب براي فروش كتاب‌ها و نرم‌افزار‌هاي خود قرار داد بسته شده است.
يوسف‌پور تصريح كرد: ارائه كارت سوخت براي چاه‌هاي كشاورزي، توزيع كالا برگ، توزيع طرح هدفمند كردن يارانه‌ها، توزيع سود سهام عدالت، ثبت نام داوطلبان كنكور و اخذ مدارك براي كارت ملي از ديگر اقدامات اين دفاتر است.
وي با اشاره به اينكه 35 هزار روستا در كشور وجود دارد، اظهار داشت: از بين تمام روستا‌هاي كشور تنها 10 هزار روستا كه بالاي 120 خانوار هستند مي‌توانند از اين دفاتر بهرمند باشند و تا با ارائه خدمت روستا‌هاي همجوار نيز از اين امكانات استفاده كنند.
يوسف‌پور تاكيد كرد: اين دفاتر جزو دارايي هاي شركت مخابرات بوده و طرف قرار داد اين دفاتر كارگروهي از شركت‌پست، پست بانك و شركت مخابرات است.
وي در خصوص تعرفه اين دفاتر گفت: در اين دفاتر همان ميزان تعرفه‌اي كه در شهر ها گرفته مي شود با توجه به اينكه مسافت زياد و تعداد افرادي كه از خدمات ارسالي پست استفاده مي‌كنند كم است نيز دريافت مي شود و با جهاد كشاورزي، وزارت مسكن، نيرو، كار، بهداشت و وزارت كشور مذاكراتي صورت گرفته تا بتوانيم خدمات آنها را نيز از طريق اين دفاتر ارائه دهيم.
عضو هيآت مديره شركت مخابرات در پايان اظهار داشت: هماهنگي‌هاي لازم با وزارت كشور انجام گرفته و به دفاتر نيز آموزش‌هاي لازم داده شده تا در صورتي كه انتخابات از طريق فناوري الكترونيك انجام شود، دفاتر خدمات آي‌سي‌تي براي دور دهم انخابات آماده باشند.
آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۸۸ ساعت ۰۷:۵۹
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری